ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6684320
*
nr 668 4320
Spegel
+ Konsol, Italien, höjd: 80+ 45
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2010
kl 20:18:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 15:11:23
1
600 kr
21/11 18:06:33
2
900 kr
22/11 16:15:50
3
2.000 kr
22/11 16:31:49
4
1.000 kr
22/11 16:49:52
5
1.200 kr
22/11 16:50:29
5
1.500 kr
22/11 16:51:11
5
1.800 kr
22/11 16:56:31
5
2.000 kr
22/11 17:33:06
5
2.100 kr
22/11 18:07:52
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk konsol spegel speglar sydeuropa
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 668 4320
Spegel
+ Konsol, Italien, höjd: 80+ 45
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/11 15:11:23 | 1 | 600 kr |
21/11 18:06:33 | 2 | 900 kr |
22/11 16:15:50 | 3 | 2.000 kr |
22/11 16:31:49 | 4 | 1.000 kr |
22/11 16:49:52 | 5 | 1.200 kr |
22/11 16:50:29 | 5 | 1.500 kr |
22/11 16:51:11 | 5 | 1.800 kr |
22/11 16:56:31 | 5 | 2.000 kr |
22/11 17:33:06 | 5 | 2.100 kr |
22/11 18:07:52 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk konsol spegel speglar sydeuropa
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02